Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, nie pokazuj tego więcej
Zaloguj się
A  A+ A+
wysoki kontrast: A A A A

Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 5 im. UNICEF


W pierwszym tygodniu grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Koszalinie odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane przez  uczniów w ramach projektu Erasmus + dla przedstawicieli szkół partnerskich.

Projekt "Słońce, woda, wiatr - z ekologią za pan brat" realizowany jest od 1 września 2018 roku do 31 sierpnia 2020 roku, a finansowany ze środków UE.  W projekcie uczestniczą cztery szkoły podstawowe z czterech różnych miast europejskich – Koszalina, Buzau (Rumunia), Cava de' Tirreni (Włochy) i Alytus (Litwa).

Ideą projektu jest przybliżenie i uświadomienie ludziom, jakie znaczenie ma oszczędzanie energii oraz pokazanie, w jaki sposób kraje zaangażowane w projekt wytwarzają, wykorzystują i oszczędzają energię. Ważnym celem jest oczywiście promowanie dialogu międzykulturowego wśród społeczności szkolnej - uczniów, rodziców i nauczycieli. Chcemy przybliżyć ideę tolerancji i rozbudzić umiejętność współpracy bez barier.

Udział w projekcie pozwala nam wykorzystać rozmaite metody i pomysły, takie jak: prace terenowe, wizyty w miejscach związanych z projektem, tworzenie strony internetowej, czy przybliżenie pracy elektrowni wiatrowych na przykładzie budowanych w szkole modeli. Dzięki warsztatom i zajęciom możemy rozwinąć umiejętności kluczowe, językowe oraz mamy szansę nauczenia się, jak radzić sobie w różnych sytuacjach międzyludzkich w atmosferze szacunku i zrozumienia.

001


003


002


004


005