Gitarzyści Pałacu Młodzieży pracujący pod kierunkiem Zbigniewa Dubielli, odnieśli kolejny sukces, tym razem międzynarodowy. 12 lutego 2021r. w miejscowości Homel na Białorusi zakończył się  II Międzynarodowy Konkurs Duetów, Zespołów i Orkiestr Gitarowych WIELKA GITARA, z uwagi na pandemię, wydarzenie odbyło się online.

W konkursie wzięło udział 48 zespołów z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Polski. Swoje aktualne nagrania wysłał też Kwintet Gitarowy GIPEMY z Pałacu Młodzieży w Koszalinie , który w tym roku tworzą : Kacper Krężołek, Antoni Merecki, Aniela Dąbrowska, Matylda Kruk i Wiktoria Studzińska. Kwintet GIPEMY Został oceniony na 10 punktów w skali od 1do 11 i tym samym zdobył I miejsce w swojej kategorii. Kwintet ma już na swym koncie wiele osiągnięć, między innymi dwa lata temu czterokrotnie zdobył I miejsce na konkursach w kraju. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Jednocześnie przedstawiamy utalentowaną wokalistkę Pałacu Młodzieży w Koszalinie Hanię Przydacz, solistkę zespołu Czarno na Białym II, wychowankę p. Małgorzaty Orłowskiej. Hania zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści – dzieci, na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Zostać wyróżnionym pośród prawie 10 000 wykonawców to naprawdę wielkie osiągnięcie!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!